Kitap Ödüllü IPR Gezgini Yarışması 26 Nisan’da! Geri Sayım Başladı!

 

Sevgili IPR Gezgini Okuyucuları,

Öncelikle hepinizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyoruz.

İki hafta önce duyurusunu yaptığımız üzere, 26 Nisan’da Kitap Ödüllü 2. IPR Gezgini Yarışması’nı düzenleyeceğiz. 26 Nisan tarihini seçmemizin nedeni, o günün dünya genelinde Dünya Fikri Mülkiyet Günü olarak kutlanması. Biz de fikri mülkiyet hakları konusunda yayın yapan bir site olduğumuz için, yarışmamız için en uygun tarihin 26 Nisan günü olacağını düşündük ve kutlamaların bir parçası olmak istedik.

Yarışmamızın duyurusunu https://wp.me/p43tJx-P2 bağlantısından görebilirsiniz; ilk yarışmamızda sorulan sorulara ve yanıtlarına ise https://wp.me/p43tJx-Kc ve https://wp.me/p43tJx-Kk bağlantılarından erişebilirsiniz. Bu bağlantılar, sizlere sorular hakkında bir fikir verecek olsa da, ilk ipucu olarak, ikinci yarışmanın sorularının ilkine göre daha zor olacağını belirtebiliriz.

Tıpkı geçen sefer olduğu gibi, sorular sabah saat 10.00’da sitemiz üzerinden duyurulacak ve akşam üzeri saat 18.00’a kadar cevaplarınızı iprgezgini@gmail.com e-posta adresine gönderebileceksiniz. Soru sayımız 10-15 arasında olacak. Kural aynı; sadece hız yetmez, en hızlı şekilde en fazla sayıda doğru cevap veren kazanacak!

İkinci ipucu: Geçtiğimiz yarışmanın kazananı 10 soruya da doğru yanıt vermişti, ancak en hızlı değildi, muhtemelen 20. sıralardaydı. Buna rağmen kazanandı, çünkü en hızlıların hepsinin en azından bir yanlış yanıtı vardı. O nedenle, hıza olduğu kadar yanıtların doğruluğuna da konsantre olmanızı öneriyoruz.

Ödülümüze gelince:

Bu kez birinci ve ikinciye birer kitap hediye edeceğiz.

Hediyelerimiz, İzmir Fikri ve Sınai Haklar Hukuk Mahkemesi Hakimi İlhami Güneş‘in “Uygulamada Fikri ve Sınai Mülkiyet Hakları – Haksız Rekabet Davaları” kitabı olacak. Kitabın Mart 2018 tarihli 5. baskısını (Seçkin Yayınları), yani 6769 sayılı SMK’ya göre güncellenmiş halini hediye edeceğiz. Kitabın piyasa değeri 137,50 TL ve hediyeleri kendimiz finanse ediyoruz.

 

 

Hediyelerden birisinin İstanbul BAM Hakimi Uğur Çolak’ın “Türk Marka Hukuku” kitabı olmasını planlamıştık, ancak o kitabın baskısı tükenmiş. Dolayısıyla, belirttiğimiz kitabın yeni baskısını bir sonraki yarışmada hediye etmeyi umuyoruz.

Saatlerinizi 26 Nisan günü saat 10.00’a kurun. Geri sayım başladı!

IPR Gezgini

iprgezgini@gmail.com

Nisan 2018

Bir Cevap Yazın