IPR Gezgini Hakkında

IPR Gezgini, markalar başta olmak üzere sınai ve fikri mülkiyet hakları konusundaki uluslararası gelişmeleri, uygulamaları, kararları ve haberleri okuyuculara iletmek amacıyla kurulan bir bilgi aktarım platformudur. IPR Gezgini, amatör bir anlayışla kurulmuştur ve reklam dahil olmak üzere hiçbir ticari kazanç amacı bulunmamaktadır.

IPR Gezgini, site kurucusunun 2011 yılında yazmaya başladığı http://cinscesitvasif.blogspot.com/ internet bloğunun 2013 Aralık ayında farklı bir isim ve formatla yayına sokulmasıyla hayatına başlamıştır.

IPR Gezgini, yurtdışındaki sınai ve fikri mülkiyet hakları gelişmelerinin ve uygulamalarının aktarılması, kavramların tartışılması ve bilgi iletiminin sağlanması amacıyla kurulmuştur. Site içeriğinde Türkiye’de incelemesi devam eden başvurular hakkında bilgi veya değerlendirme yer almayacaktır. Buna paralel olarak, IPR Gezgini’nin danışmanlık veya rehberlik sitesi olmadığı ve bu yönde açıklama veya bilgi verilmeyeceği de belirtilmelidir.

Kısaca, IPR Gezgini bilgi aktarımına, kavram analizine yöneliktir ve ticari kazanç amacı gütmemektedir.

IPR Gezgini’nde aynı anlayışla yazmak ve birikimlerini aktarmak isteyenler, iprgezgini@gmail.com adresinden siteyle iletişime geçebilir. Gönderilen yazılar, sitenin yukarıda açıklanan formatına uygun oldukları sürece IPR Gezgini’nde yer bulacaktır ve bu yolla site bilgi aktarım amacını daha düzgün biçimde yerine getirecektir.

Ziyaretiniz için teşekkürler.

cooltext1343142023.png

Bir Cevap Yazın