Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

9. Uluslararası Fikri Mülkiyet Hakları Yönetimi Konferansı

17 Ekim 2019 @ 09:00 - 18 Ekim 2019 @ 16:15

 

2011 yılından bu yana Boğaziçi Üniversitesi’nde düzenlenen ve fikri mülkiyet yönetimi konusunda ulusal ve uluslararası seçkin katılımcıları bir araya getiren “Fikri Mülkiyet Hakları Yönetimi” konferansı, 2016 yılı itibariyle Koç Üniversitesi ve Ortadoğu Teknik Üniversitesi ve 2018 yılından itibaren Özyeğin Üniversitesinin de katılımıyla birlikte düzenlenmektedir.

Her sene ayrı bir tema etrafında düzenlenen bu uluslararası konferanslar, geleneksel olarak konferansın hemen ertesinde hafta sonlarında o senenin temasına uygun ve farklı uzmanlık alanı ve seviyelerine yönelik olarak çeşitli eğitim, çalıştay ve seminerlerle de desteklenmektedir.

2019 yılı Fikri Mülkiyet Hakları Yönetimi Konferansı teması “Fikri Mülkiyetin Ticarileşmesi: İzlenecek Yollar”olarak belirlendi. Konferans kapsamında gerçekleşecek panellerde sektörel bazda başarılı ticarileşme örneklerine de yer verilecek. Fikri Mülkiyet portföyleri ve stratejileriyle ilgili uluslararası gelişmeleri takip etme, IP dünyasının (WIPO, EPO) önde gelen temsilcileriyle tanışma ve panelistler ile buluşma olanağı sağlanacak.

Konferans kapsamında bu yıl ikinci “Sertaç Köksaldı Fikri Mülkiyet Hakları Başarı Ödülü” verilecektir. (Ödülün ilk sahibinin IPR Gezgini olduğunu bu vesileyle hatırlatıyoruz.)

Konferans programı için: http://www.ipconference.boun.edu.tr/ipconference-2019/index.php?p=program

Konferans web sitesi: http://www.ipconference.boun.edu.tr/ipconference-2019/index.php

 

Detaylar

Başlangıç:
17 Ekim 2019 @ 09:00
Bitiş:
18 Ekim 2019 @ 16:15
Website:
http://www.ipconference.boun.edu.tr/ipconference-2019/index.php

Organizatörler

Boğaziçi Üniversitesi
Koç Üniversitesi
Ortadoğu Teknik Üniversitesi
Özyeğin Üniversitesi

Mekan

Boğaziçi Üniversitesi, Albert Long Hall
İstanbul, Türkiye + Google Haritalar