IP CAMP 2018 Tamamlandı – Biz de Oradaydık!

 

 

Sabancı Üniversitesi Sanayi İşbirlikleri ve Teknoloji Lisanslama Ofisi (ILO) ve Teknoloji ve Lisans Yöneticileri Derneği (LES TURKEY) tarafından organize edilen Türkiye’nin ilk ve tek Fikri Mülkiyet-Lisanslama odaklı eğitim kampı IP CAMP bu yıl 5. kez 13-15 Eylül 2018 tarihleri arasında İzmir-Çeşme’de Boyalık Beach Otel’de gerçekleştirildi.

IPR Gezgini’ni etkinliğin davetlilerinden biriydi ve son gün “Fikri Mülkiyet Blogları İş Dünyası İçin Faydalı Bilgi Sağlar mı?” başlıklı bir sunumla etkinliğe katkı sağladı.

LES INTERNATIONAL’ın Başkanı François PAINCHAUD’u da etkinliğin konuşmacıları arasındaydı ve çok sayıda yabancı ve yerli konuşmacı etkinliğe katılan 40 kişilik grupla deneyimlerini paylaştı. Her ne kadar bitmiş olsa da etkinlik programının https://www.ipcamp.org/program adresinden görülebileceğini okuyucularımıza hatırlatıyoruz.

 

 

IP CAMP kanaatimizce resmi ve (biraz da) sıkıcı toplantıların antitezi olarak düşünülmüş güzel bir konsepte sahip. Yaz sıcaklarının sona erdiği ve Çeşme’nin nispeten sakinleştiği Eylül ayında deniz kenarındaki hoş bir otelde gerçekleştirilen samimi ve serbest stile sahip bir seminerler dizisini, etkinliğin ana teması olarak tanımlayabiliriz.

 

IPR Gezgini olarak bizler şanslıyız ki, bizim payımıza düşen de etkinliğin en samimi kısmı, yani havuz başı bölümü oldu. Kendi adıma daha önce hiç havuz başında şortla sunum yapmamıştım ve itiraf etmeliyim ki oldukça da keyif aldım. (Merak etmeyin sunum bittiğinde kimse birbirini havuza atmadı.)

IPR Gezgini sunumunu site yazarları Önder Erol ÜNSAL (yani ben), Özlem FÜTMAN ve Gonca ILICALI yaptı. Her birimiz farklı perspektiflerden konuyu ele aldık ve umuyoruz ki dinleyiciler sunumumuzdan memnun kalmışlardır.

 

 

Gonca ILICALI Çeşme’ye gelirken bir sürpriz yapmış ve üçümüz için de özel bir IPR Gezgini tişörtü hazırlatmış. Bu hoş sürpriz için de kendisine teşekkür ediyorum.  (Bununla birlikte beni kandırıp sunumlar sırasında tişörtü sadece bana giydirdikleri için de yazarlarımızı protesto ediyorum.)

 

 

IP CAMP organizasyonunu organize eden kuruluşlara Murat İDAL, Mustafa ÇAKIR ve Nilüfer COŞKUNER’in şahıslarında teşekkür ediyoruz. Davet ederseniz IPR Gezgini her sene gelir, ayrı bir sunum yapar. Sakın bizi unutmayın!

Okuyucularımıza önerimiz de gelecek sene IP CAMP’e katılmayı şimdiden programlarına eklemeleri; inanın atmosfer ve dopdolu içerik çok hoşunuza gidecek.

Önder Erol ÜNSAL

Eylül 2018

unsalonderol@gmail.com 

 

Bir Cevap Yazın